www.polop.ir

اینترنت چیست ؟

* با سلامی چندباره  . خود را معرفی کنید .

آقای چطوریف هستم . سلام !

* بیننده ای چندین رایانامه ( ایمیل سابق ) با یک موضوع و به صورت انبوه فرستاده است ( گویا با نرم افزاری تبلیغاتی این کار را انجام داده ) و در آن از شما پرسیده « اینترنت چیست » . لطفا توضیح دهید .

راجب ارسال تبلیغات انبوه به یک رایانامه باید بگویم که اولا ً این کار باعث می شود تا دوستان به جای اینکه یکدیگر را بفروشند ، رایانامه یکدیگر را می فروشند و دوما ً درآینده ای نه چندان دور به علت زیاده روی در ارسال تبلیغات ، کاربران نیز نسبت به اینگونه تبلیغات بی تفاوت می شوند پس بهتره شورش را در نیاورند .

* بروید سر اصل مطلب چون وقت نداریم .

اینترنت برای خارجی ها یعنی جهان اطلاعات ؛ ارتباطات و تبادل دانسته ها واز سیر تا پیاز همه علوم را تقریبا َ می توان در آن یافت . البته باید بگویم که این کاربران هستند که چنین اطلاعات و دانسته هایی را در اینترنت منتشر می کنند پس نمی توانیم زیاده رویها و یا قضاوت های غیر منطقی را نادیده بگیریم و باید با دید باز و منطق درست در اینترنت قدم گذاشت .

اینترنت برای ما یعنی دولت الکترونیکی . پرداخت قبوض و کارهای بانکی ، درخواست وام و پرداخت مالیات ، ثبت نام یا تعیین رشته دانشگاه و کلا َ کارهایی که مربوط به دولت و مردم می شود .

باروندی که در فیلتر نمودن سایتهایی با بیش از ۹۵ درصد کارایی مفید صورت می گیرد ، بزودی شاهد چنین امری هم خواهیم بود .

اگر فقط سایتهای مبتذل فیلتر شوند که جای حرف و حدیثی نیست و علتش معلوم است اما اینکه چرا سایتهایی نظیر آپلود فایل و … فیلتر می شوند را نمی دانم ، شاید علتش تعدادی فایل غیر مجاز باشد که در آنها آپلود شده است که اگر اینطور باشد ، مسلما ً دلیل قاطعی برای فیلتر نمودن آنهاست .

در کل اینترنت مفید است و باید توجه بیشتری به آن شود . نه اینکه اصلا ً نظارتی نباشد ،ن ظارت باید همراه با آموزش و فرهنگ سازی باشد و نباید در راه نظارت زیاده روی نمود به طوریکه کاربران را هم دلزده نکند . کاربران باید خود درست را از نادرست تشخیص دهند و لازمه این کار مقایسه است ، به شرطی که نحوه انتخاب درست از نادرست به آنها آموزش داده شود .

به طور قطع بسیاری از کاربران نیاز به هیچ گونه آموزشی ندارند ، اما برای عده ای لازم و ضروریست ، منظور من همان عده بی جنبه و کم ظرفیت است ، بلا نسبت شما !. همین . صحبت دیگری ندارم .

* هنوز وقت داریم ، لطفا ً ادامه دهید .

نه به آنکه نمی گذارید حرفم را بزنم ، نه به این . مگه من عروسک خیمه شب بازی هستم . خداحافظ  آقا .

* از بینندگان عزیز تقاضا می شود دست به گیرنده های خود نزنند و چند ساعت باقی مانده از برنامه را پیام های بازرگانی ببینند !

 

( سحم )


نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=1657

همچنین ببینید

ساخت چین

رفتم فنلاند و گوشی چینی بهم انداختند . اومدم کلیه هامو اهدا کنم  اما گفتند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی : *