خانه / طنز و سرگرمی / دانستنیها / ژاپن وقتی یک ظرف می‌شکند، آن را دور نمی‌اندازند، بلکه بر اساس یک باور و هنر باستانی که از اجدادشان به ارث برده اند، شکستگی‌ها را به شیوه خاصی مرمت می‌کنند‌.

ژاپن وقتی یک ظرف می‌شکند، آن را دور نمی‌اندازند، بلکه بر اساس یک باور و هنر باستانی که از اجدادشان به ارث برده اند، شکستگی‌ها را به شیوه خاصی مرمت می‌کنند‌.

در ژاپن وقتی یک ظرف می‌شکند، آن را دور نمی‌اندازند، بلکه بر اساس یک باور و هنر باستانی که از اجدادشان به ارث برده اند، شکستگی‌ها را به شیوه خاصی مرمت می‌کنند‌. آنها قطعات شکسته را با پودر طلا به هم می‌چسبانند. ژاپنی‌ها معتقدند که وقتی چیزی دچار صدمه می‌شود و آسیب می‌بیند بسیار زیباتر از قبل می‌شود. این هنر سنتی ژاپن، اتصال طلایی یا کینتسوگی نام دارد.

کینتسوگی بر مفاهیمی مانند پذیرش کمبودها و شکست‌ها در زندگی، ادامه دادن، ناامید نشدن و خارج‌ نشدن از چرخه‌ زندگی تأکید دارد. مشکلات، کاستی‌ها و رنجها، در زندگی نتایج بسیار ارزشمندی در پی دارند که افراد موفق، کوله‌باری از آن‌ها را جمع کرده و بزرگترین دلیل موفقیتشان هم همین‌ است. بر اساس این باور، ما بعد از شکست نه‌ تنها دچار کاستی و ضعف نمی‌شویم بلکه به خاطر آگاهی و تجربه‌ای که از این شکست کسب کرده‌ایم، بسیار ارزشمندتر و زیباتر می‌شویم همانند طلا

 


نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=11590

همچنین ببینید

میکل آرتتا بعد از شکست آرسنال مقابل برایتون:

میکل آرتتا بعد از شکست آرسنال مقابل برایتون: 🔸شکست برابر برایتون تقصیر خودمان بود و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد مورد نظر را در کادر وارد نمایید : (الزامی)