ورزش برای شما خوب است، حتی در شهرهای آلوده

ورزش برای شما خوب است، حتی در شهرهای آلوده

‌🚴ورزش برای شما خوب است، حتی در شهرهای آلوده🌫
در شهرهای پرجمعیتی مثل لندن، میانگین مرگ و میر به دلیل آلودگی هوا، به 9500 نفر در سال می رسد. اما به گفته پژوهشگران، نکته مثبتی که در ورزش کردن حتی در شهرهای آلوده ای مانند لندن وجود دارد، این است که فعالیتهای بدنی معمولاً خطرات ناشی از آلودگی هوا را دفع می کند.
حتی در نیودهلی که آلودگی هوا دهها برابر از آلودگی هوای لندن بیشتر است، مردم برای خنثی سازی خطرات آلودگی هوا باید پنج ساعت در هفته دوچرخه سواری کنند. از این گذشته، پیاده روی بیشتر، به معنای استفاده کمتر از خودرو و استفاده کمتر از خودرو، به معنای آلودگی کمتر هواست.
بنابراین از آنجا که ورزش منظم باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل دیابت و بیماری های قلبی می شود، سعی کنید از دوچرخه بیشتر استفاده کنید.
تنها در یک درصد از شهرستانها سطح آلودگی هوا به اندازه کافی بالا است که باعث نفی مزایای دوچرخه سواری می شود. و در مابقی شهرهای جهان دوچرخه سواری مزایای سلامتی بسیاری دارد.
حتی در شهرستانها با هوای به شدت آلوده، فواید سلامتی پیاده روی یا دوچرخه سواری بیشتر از خطرات تنفس هوای آلوده مفید است، اینها نتیجه یک مطالعه جدید است.
محققان به مقایسه خطرات و فواید پیاده روی یا دوچرخه سواری در طیف وسیعی از سطح آلودگی هوا با کمک شبیه سازی های کامپیوتری پرداختند. نتایج حاکی از این است که در بسیاری از شهرستانهای سراسر جهان، خطرات ناشی از آلودگی هوا اثرات مثبت دوچرخه سواری و پیاده، را از بین نمی برد.
به گفته این پژوهشگران، تنها 1 درصد از شهرستانها با سطح آلودگی هوای بالا مزایای دوچرخه سواری 30 دقیقه هر روز را از بین می برد و مضر است.


ورزش برای شما خوب است، حتی در شهرهای آلوده
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=20366

حتما ببینید

طناب_زدن

طناب_زدن

#طناب_زدن ❤️بهبود عملکرد سیستم قلبی-عروقی   ♨️برای آب کردن چربی پهلوها و شکم هر روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دو × دو =