✅تاثیر مهم یوگا بر کمردرد چیست؟

✅تاثیر مهم یوگا بر کمردرد چیست؟

✅تاثیر مهم یوگا بر کمردرد چیست؟

درمان کمردرد گاهی بسیار مشکل میشود. محققان میگویند شاید در این موارد بتوان از یوگا به عنوان یک روش درمانی استفاده کرد. کمردرد بیماری شایعی است بطوریکه بیش از 80 درصد افراد حداقل یکبار در طول عمر خود کمردرد میگیرند. کمردرد در غالب اوقات حاد و کوتاه مدت است ولی میتواند مزمن و طولانی شود. درمان کمر درد حاد معمولا مصرف دارو و فیزیوتراپی و درمان کمردرد طولانی و مزمن معمولا تقویت عضلات شکم و کمر و انجام نرمش های کششی است. در صورتی که این درمان ها موثر نباشند ممکن است نیاز به استفاده از عمل جراحی لازم شود.

متاسفانه درمان های ذکر شده همیشه موفقیت آمیز نبوده و 80-25 درصد افرادی که برای کمردرد مزمن درمان میشود مجددا کمردرد میگیرند. به همین خاطر است که این بیماران در خیلی از موارد به درمان های دیگری مانند طب سوزنی یا یوگا پناه میبرند. حالا محققین میگویند تاثیر یوگا در کاهش کمردرد های مزمن انکار ناپذیر است.

محققین با مطالعه ای بر روی 320 داوطلب در طول یک سال نشان دادند که یوگا نه تنها میتواند به اندازه فیزیوتراپی در کاهش کمردرد موثر بوده و نیاز افراد را به داروهای مسکن کم کند بلکه از لحاظ اقتصادی هم برای افراد مقرون به صرفه تر است. تخمین زده میشود که کمردرد سالی حدود 50 میلیارد دلار هزینه به اقتصاد ایالات متحده تحمیل میکند.

 


✅تاثیر مهم یوگا بر کمردرد چیست؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=21510

حتما ببینید

ورزش زنان باردار:

ورزش زنان باردار:

🔴ورزش زنان باردار: پوزیشن گربه: این حرکت حرکتی است مشترک بین یوگا و پیلاتس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

یک × چهار =