تأثیر ایروبیک در تقویت مغز سالمندان:

تأثیر ایروبیک در تقویت مغز سالمندان:

#ایروبیک_تقویت_مغز_سالمندان

🔰تأثیر ایروبیک در تقویت مغز سالمندان:

📢نتایج بازبینی یک تحقیق نشان داد که انجام تمرینات ورزشی ایروبیک نه تنها به حفظ سلامت قلب کمک می کند بلکه همچنین در تقویت توان مغزی افراد سالمند نیز تأثیرات مطلوبی دارد. پروبادی,دانشمندان هلندی در این مطالعات دریافتند که انجام ورزشهای ایروبیک در افراد بالاتر از ۵۵ سال نه تنها سلامت جسمی آنان را تقویت می کند بلکه باعث تقویت توان مغزی آنان نیز می شود.

📣این تأثیر مطلوب شامل تقویت حافظه، تمرکز و سایر توانایی های ذهنی می شود. پروبادی, این یافته ها در نشریه کوچران لایبراری متعلق به سازمان بین المللی کوچران که به ارزیابی تحقیقات پزشکی می پردازد به چاپ رسیده است.

✅محققان همچنین دریافتند: ورزش منظم، توان شناختی و مغزی افراد مسن را بهبود می بخشد ولی هنوز معلوم نیست که این تأثیر ناشی از اثر ورزش ایروبیک بر سلامت قلبی عروقی باشد.
ورزش ایروبیک هر نوع فعالیتی مانند پیاده روی تند است که ضربان قلب را افزایش داده و باعث تقویت قلب به مرور زمان می شود. Pb تحقیقات ثابت کرده که این نوع ورزش برای قلب مزایای فراوانی دارد.

☑️این مطالعات روی ۶۷۰ فرد بالای ۵۵ سال صورت گرفته است.
این پژوهشگران تأکید کردند که نمی توان گفت هر نوع ورزشی این تأثیرات مثبت را بر سلامت مغزی انسان داشته باشد و در مطالعه اخیر فقط تأثیر ورزش های ایروبیک بر سلامت مغزی مشخص شده است.

☑️بهبود سلامت قلبی عروقی می تواند با کاهش خطر بروز بیماریهای قلبی و سکته مغزی به عنوان عاملی برای حفاظت از مغز نیز عمل کند. پروبادی, بیماری های قلبی عروقی در عین حال به عنوان عاملی برای بروز مشکلاتی در کارکردهای ذهنی شناخته شده هستند
قراردادن بلوکهای ایروبیکی وساختن زنجیره های منظم وقانونمند ٬ وهماهنگی ورزشکاران دراجرای درست وبموقع هر بلوک ٬ برای حفظ نظم وهماهنگی سبب تمرکز بیشتر٬ یادآوری پی درپی تکنیکها وترتیب آنهاست که این ورزش را تقویت کننده حافظه وبازی باذهن نموده است!

☑️این ورزش هوازی که باموزیک همراه است سبب باافزایش هورمون شادی ٬ فردرا ازاسترس واضطراب به نشاط وبیخیالی موقت وآرامش ذهنی میبرد.

🔴🔴🔴🔴🔴🔴


تأثیر ایروبیک در تقویت مغز سالمندان:
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=27476

حتما ببینید

مزایایی ورزش ایروبیک

مزایایی ورزش ایروبیک

❇️مزایایی ورزش ایروبیک 1⃣مفیدبرا چربی سوزی 2⃣مفیدبرا ماهیچهای هسته ای بدن 3⃣مفیدبرا اسکلت بدن 4⃣مفیدبرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سه × 1 =