خانواده هایی که کودک بیش فعال دارند:

خانواده هایی که کودک بیش فعال دارند:

🔴 خانواده هایی که کودک بیش فعال دارند:

1️⃣ اولين و اساسي‌ترين اقدام، افزايش آگاهي و دانش درباره اين مشکل است. خانواده‌اي که اصول صحيح برخورد با کودک بيش‌فعال را بداند، بهتر مي‌تواند به او براي مقابله با اين مشکل کمک کند.

2️⃣خيلي از خانواده‌ها در مقابل بيش‌فعالي فرزندانشان از مکانيسم انکار استفاده مي‌کنند و نمي‌خواهند اين مشکل را بپذيرند اما اين انکار، فقط پاک کردن صورت مساله است در حالي که مشکل همچنان باقي است.

3️⃣ با فرایند کاردرمانی کودکتان همراهی کنید. حتی اگر طولانی شدن آن شما را خسته کرده است و بدانید که مداخلات درمانی کار، بازی و موسیقی به تعدیل و بهبود شرایط کودکتان بسیار کمک می کند.

4️⃣ خانواده‌ها مي‌توانند کودکان خود را براي ايجاد تمرکز بيشتر به انجام بازي‌هاي ايستا و فکري تشويق کنند.

5️⃣ يکي از کارهاي بسيار مفيد براي کودکان بيش‌فعال، ثبت‌نام آنها در کلاس‌هاي آموزشي‌ ورزشي است که مي‌تواند نياز به تحرک و جست‌وخيز در اين کودکان را ارضا کند.

6️⃣ از ديگر روش‌هايي که خانواده‌ها مي‌توانند آن را در مورد کودک بيش‌فعال خود به‌کار بگيرند، تقسيم کارهاي محوله به آنها به بخش‌هاي کوچک‌تر است. مثلا با توجه به اينکه اين کودکان از انجام مستمر تکاليف مدرسه زود دلزده مي‌شوند، خانواده‌ها مي‌توانند برنامه‌اي تنظيم کنند که کودک اين تکاليف را در چند نوبت انجام دهد.

 


خانواده هایی که کودک بیش فعال دارند:
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=30214

حتما ببینید

از دیگر علام کودک بیش فعال:

از دیگر علام کودک بیش فعال:

🔵 از دیگر علام کودک بیش فعال: 🔻كودكان مبتلا به بيش‌فعالي معمولا افراد قانونمندي نيستند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

7 + 8 =