سرعت رشد عضلات در بدنسازی به چه عواملی بستگی دارد؟

سرعت رشد عضلات در بدنسازی به چه عواملی بستگی دارد؟

🔰 سرعت رشد عضلات در بدنسازی به چه عواملی بستگی دارد؟🔰
1⃣ ژنتیک

✅ ژنتیک عاملی تاثیر گزار بر میزان عضلاتی است که می‌توانید به راحتی به دست بیاورید؛ یعنی همان چیزی که تحت عنوان محدودیت رشد عضلات معروف است. آنهایی که در رقابت‌های بدنسازی برنده می‌شوند، ژنتیک خوبی از لحاظ عضله سازی دارند اما برای رسیدن به این نتیجه‌ی مطلوب، تلاش زیادی نیز کرده‌اند.

2⃣ سن

✅ سن نیز عامل موثر دیگر در سرعت رشد عضلات و میزان عضلانی که با بدنسازی به دست می‌آورید است. ما با بالا رفتن سن مقداری از توده‌ی عضلانی خود را از دست می‌دهیم و این پروسه بعد از دهه‌ی ۵۰ زندگی سرعت می‌گیرد. عضلات افراد سنین بالاتر نسبت به سیگنال‌های آنابولیک که فرمان رشد را صادر می‌کنند حساسیت کمتری دارد.

3⃣ متغیرهای تمرین

✅ کاملاً مشخص است که چگونگی تمرین شما تعیین کننده‌ی سرعت رشد عضلات تان است. زدن وزنه‌های سنگین، بالاتر از ۸۰ درصد یک تکرار بیشینه، برای ایجاد قدرت ایده آل است اما برای افزایش سایز عضلات به حجم بیشتری از تمرینات با تکرارهای بیشتری نیاز است.

4⃣ تغذیه

✅ بارها این را شنیده‌اید که حداقل ۸۰ درصد از ساختار بدن با تغذیه است. ممکن است روش تمرینی شما هدف اصلی باشد اما اگر به اندازه‌ی کافی پروتئین یا کالری دریافت نکنید، روند پیشرفت‌تان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

👈 اگر در تمرینات زیاده روی کنید

✅بدن شما وارد فاز کاتابولیک می‌‌شود که تخریب عضلانی از تولید پروتئین‌های جدید پیشی گرفته و هیچ رشدی حاصل نمی‌شود یا حتی بدتر؛ بافت‌های عضلانی موجود را نیز از دست می‌دهید. پس بشقاب خود را با غذاهای سالم و مغذی که حاوی پروتئین، کربوهیدرات و چربی های سالم به میزان کافی هستند پُر کنید.


سرعت رشد عضلات در بدنسازی به چه عواملی بستگی دارد؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=30273

حتما ببینید

سرد کردن چرا اجباریست

سرد کردن چرا اجباریست

سرد کردن چرا اجباریست 1️⃣ جلوگیری از استپ رشد عضلات 2️⃣ جلوگیری از گرفتگی عضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

هجده − 15 =