ورزش کردن در شب چه پیامدهایی دارد؟

ورزش کردن در شب چه پیامدهایی دارد؟

ورزش کردن در شب چه پیامدهایی دارد؟

سفارش مربیان ورزشی و محققان  این است که، درشب فعالیت بدنی انجام ندهید  ، زیرا عوارض جبران ناپذیری دارد ،و  سلامتی شمارا در معرض خطر قرار می دهد.

محققان معتقدند که شب را برای ورزش کردن انتخاب نکنید، زیرا در این زمان گاز دی اکسید کربن توسط درختان در هوا انتشار می یابد.در این ساعات اکسیژن جذبی درختان در طول روز به شکل دی اکسید کربن وارد محیط می شود.گرچه اغلب افراد به دلیل کمبود وقت و مشغله های روزانه، شب را برای ورزش و فعالیت بدنی انتخاب می کنند، اما این کار نه تنها مفید نیست بلکه به دلیل کمبود اکسیژن و انتشار دی اکسید کربن، عوارض ریوی نیز به همراه خواهد داشت.
اگر قصد ورزش در محیط باز را دارید، ساعات اولیه صبح بهترین زمان برای این کار است، زیرا اکسیژن موجود در هوا کافی بوده و به دلیل تردد کم وسایل نقلیه در این ساعات، غلظت آلاینده های هوا پایین است.
ورزش شبانگاهی به ویژه در پارک ها و مناطق پر درخت خطرناک تر است.در صورتی که ناچارید مسافتی را در شب به صورت پیاده طی کنید، بهتر است معابر عمومی را انتخاب کرده و تا حد امکان وارد پارک ها نشوید، همچنین آرام راه بروید زیرا پیاده روی تند و سریع در این زمان می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد.

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴


ورزش کردن در شب چه پیامدهایی دارد؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=30469

حتما ببینید

بهترین ساعت برای ورزش کردن چیست؟

بهترین ساعت برای ورزش کردن چیست؟

❇️ بهترین ساعت برای ورزش کردن چیست؟ ✅ طبق ساعت درونی هورمون‌ها، بیان ژن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

بیست − 15 =