چهار وظیفه اصلی والدین جهت شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان

چهار وظیفه اصلی والدین جهت شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان

🔴 چهار وظیفه اصلی والدین جهت شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان

1️⃣ محبت

کودکان برای تقویت اعتماد به نفس خود باید عشق و محبت ما را نسبت به خود احساس کنند. همان طور که یک خانه روی پی بنا می شود ، پایه و اساس عزت نفس نیز عشق ورزیدن است.خانه ای که بر روی پایه ناپایدار بنا شود متزلزل خواهد بود و چنانچه در کودکی عشق و محبتی بی منت -بی هیچ قید و شرطی- به ما نثار نشده باشد، بعید است بتوانیم دارای حس اعتماد به نفسی قوی و محکم باشیم.

2️⃣ احترام

احترام جزء مهمی از عشق واقعی است.اگر واقعا کودکانمان را دوست داشته باشیم، برخوردمان با آنها باید همراه با احترام باشد. بدین منظور گفتگوی درونی و سالم را در خانواده تشویق کنید. برای انجام فعالیت های خوب به آنها پاداش دهید . عقاید فرزندتان را ارج نهید و آنها را به بازگو کردن این عقاید تشویق کنید. مشکلات کودکان را به نحوی قابل درک سازماندهی کنید.پس از آنکه به آنها وقت دادید تا سرخوردگی خود را نشان دهند،شرایط را با عباراتی واضح و حقیقی مجددا بیان کنید.به این ترتیب آنها یاد می گیرند واقع بینانه به مشکلات خود بنگرند.

3️⃣ استقلال

وظیفه تکمیلی ما به عنوان پدر و مادر،آماده ساختن فرزندانمان برای استقلال نهایی است.ما هنگامی وظیفه خود را تمام و کمال انجام داده ایم که فرزندمان با آمادگی برای تشکیل زندگی مستقل برای خود به عنوان بزرگسالانی سازگار و دارای اعتماد به نفس خانه را ترک گویند. استقلال و عزت نفس ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر دارند. قطعا وقتی ما در وظایفی که در زندگی به ما محول می شود مهارت می یابیم، نظر مثبت تری نسبت به خود پیدا می کنیم.

4️⃣ گوش کردن

شنونده خوبی بودن ، یکی از مهارتهای تربیت فرزند است که می تواند فواید مهمی برای خانواده تان داشته باشد.گوش دادن بویژه می تواند در پیشبرد و تکامل حس اعتماد به نفس کودک کمک موثری باشد.با گوش دادن با دقت و به طور جدی به کودکان به آنها می فهمانیم که آن قدر برایشان ارزش و احترام قائلیم که حاضریم هر چه را برای گفتن دارند بشنویم .به علاوه،به طور جدی گوش دادن به کودکان شیوه ای بسیار مناسب در کمک به آنها برای حل و فصل مشکلات ریز و درشتی است که روزانه با آنها دست و پنجه نرم میکنند.

👈 #اعتماد_به_نفس

 


چهار وظیفه اصلی والدین جهت شکل گیری اعتماد به نفس در کودکان
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=30855

حتما ببینید

شناخت مردان

شناخت مردان

#شناخت مردان #مهم #آموزشي 💑همسران موفق💑 روشهای #ایجادانگیزه برای مردان ✅یک لیوان چای و یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

ده − 6 =