تمرین با وزنه فوایدی بیش از ساختن عضلات بزرگ و حجیم دارد

تمرین با وزنه فوایدی بیش از ساختن عضلات بزرگ و حجیم دارد

تمرین با وزنه فوایدی بیش از ساختن عضلات بزرگ و حجیم دارد

🔴✅کاهش تورم و چربی شکم

🔻تحقیقی که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد، به این جمع بندی رسید که تمرین با وزنه باعث کاهش تورم و چربی شکم و افزایش توده عضلانی می شود. هر چند تمرین با وزنه شاید به اندازه یک جلسه تمرین هوازی، کالری نسوزاند، ولی حجم عضلانی عامل مهمی است برای کنترل قند خون در افراد میان سال و مسن، مشخص شده که تمرین با وزنه باعث حفظ توده عضلانی و اجتناب از تجمع چربی در نواحی شکم و کاهش تورم شکم می شود.

🔴✅کاهش فشار اکسیداتیو روی سلولها خونی

🔻رادیکالهای آزاد، مواد شیمیایی هستند که تمایل بالایی برای واکنش پذیری دارند که با آسیب DNA، فرسودگی سیستم ایمنی، آسیب و خستگی عضلات در ارتباطند. آنتی اکسیدان ها به خنثی سازی این مواد شیمیایی مخرب کمک می کنند. دانشمندان ایرانی دریافتند یک برنامه هشت هفته ای تمرین با وزنه توانست آنزیم های آنتی اکسیدان در گلبول های قرمز خون را افزایش دهد (آنزیم های سوپراکسید دیسموتاز و گلوتاتیون پری اکسیداز) و به این معنی است که تمرین با وزنه می تواند به حفاظت از سلول های خون در برابر آسیب رادیکال های آزاد و بهبود سلامت سوخت و ساز کمک کند.

🔴✅تقویت تولید پروتئین برای زمان طولانی تر

🔻دانشمندان بریتانیایی، در یک تحقیق مروری دریافتند تمرین با وزنه می تواند برای مدت بیش از ۲۴ ساعت باعث تقویت تولید پروتئین شود. در مقابل، مصرف وعده ای با پروتئین بالا به تنهایی، تولید پروتئین را تنها برای حدود ۹۰ دقیقه افزایش می دهد.

🔴✅تمرین با وزنه مثل داروست!

🔻وای نوست کات از کالج کوئینسی ماسا چوست، در یک تحقیق مروری چنین جمع بندی کرد که تمرین با وزنه باعث افزایش توده بدون چربی بدن و نرخ سوخت و ساز و کاهش چربی بدن در افراد میان سال و مسن می شود. همچنین مشخص شد باعث ارتقاء کارایی بدنی، سرعت راه رفتن، کیفیت زندگی، عملکرد ذهنی می شود.

🔴✅بهبود کنترل قند خون

🔻سهم عضله از کل توده بدن یک مرد، ۴۲ درصد یا بیشتر است، بنابراین بافت مهمی برای تنظیم قند خون است. محققان دانشگاه آریزونا به مطالعه آثار شدت و حجم تمرین با وزنه بر کنترل قند خون در مردان و زنان بالغ پرداختند ( با متوسط سن ۳۰ سال) که دچار اندکی سطح قند خون بالا در زمان استراحت بودند (۱۰۰ تا ۱۲۵ میلی گرم / دسی لیتر). محققان دریافتند تمرین با وزنه با شدت بالا و ستهای چند گانه، بیش از جلسات تمرین با شدت پایین و ستهای تکی به کنترل قند خون کمک می کند. قند خون در این افراد بدون اثری بر انسولین قند خون کاهش یافت، که نشان داد تمرین با وزنه می تواند راه مهم و موثری باشد برای کمک به کنترل قند خون


تمرین با وزنه فوایدی بیش از ساختن عضلات بزرگ و حجیم دارد
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=35884

حتما ببینید

خیلی از بچه ها میگن که ما تو چه مدتی تغییر میکنیم

خیلی از بچه ها میگن که ما تو چه مدتی تغییر میکنیم

❇️ ️خیلی از بچه ها میگن که ما تو چه مدتی تغییر میکنیم معمولاً این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

هفده − 10 =