وزنه بهتر است یا هوازی؟

وزنه بهتر است یا هوازی؟

🉐وزنه بهتر است یا هوازی؟🉐

✔️لی بویس یک مربی ورزشی قدرتی در تورنتوی کاناداست که در حرکت شناسی اصلی تحصیل کرده است. او دوی سرعت و پرش را در سطح ملی مسابقه داده و حالا مربی موفقی است که در مجلاتی معتبر مقاله مینویسد. او این مقاله را در مورد موضوع تفاوتهای اصلی بین هوازی و وزنه به طور خلاصه نوشته است.

✔️دانش پشت پرده فیتنس و سلامت میتواند سردرگم کننده شود، چرا که همواره در حال تغییرات است یک دقیقه تحقیقی می آید که می گوید یک روش خاص تمرین / تغذیه مفید است و دقیقه بعد پژوهشی جدید داری که می گوید همان روش تمرین / تغذیه بدترین روش ممکن است! احتمالاً خودتان با مطالعه نشریات با همین مسئله مواجه شده اید و می دانید که چقدر این تناقص ها میتواند آزار دهنده باشد. برای آنکه با تمام بررسی ها برخوردی منطقی داشته باشیم لازم است با کارشناسان، پزشکان، متخصصان تغذیه و… که در کار خود متخصص هستند در ارتباط باشید تا بهترین روش ها را برای همان مشخص کنند.

✅تفاوت وزنه و هوازی

☑️اگر دنبال آماده شدن، حفظ حجم عضلاتی فعلی و کاهش چربی بدن در سطح حداقل هستید نیاز است که روی تعادلی از هوازی و وزنه تمرکز کنید.

☑️کلید موفقیت در این است که این دو مدل تمرین همدیگر را تکمیل کنند.

۳ الی ۴ روز در هفته وزنه بزنید و ۲ الی ۳ روز هم به تمرین هوازی اختصاص دهید تا بتوانید نتایجی که دنبالش هستید را بسازید.

اجرای تنهای هوازی با روش پیوسته و یکنواخت قدیمی میتواند ناموثر باشد.چرا که مقدار زیاد تمرین هوازی طولانی و پیوسته می تواند منجر به عضله سوزی شود. با این گفته، دنبال روش های جایگزین باشید که در آن حرکات انفجاری بیشتر درگیر هستند و در آنها از قوی ترین فیبرهای عضلانی در دسترس استفاده می شود. نیم ساعت دوی سرعت (یا حتی دوی سرعت روی تپه که گزینه بهتری است) به صورت اینتروال یا یک راند بازی بسکتبال، تنیس یا راگبی می تواند نیازتان را برطرف کند.

✅توسعه قلبی عروقی

☑️اگر در تلاش برای به دست آوردن نتایج خوب قلبی عروقی هستید، تاکید را روی هوازی های یکنواخت و طولانی بگذارید.با هدف استقامت عضلانی وزنه بزنید و تعداد و تعداد تکرارهایی که در هر ست اجرا می کنید را از ۱۰ فراتر ببرید. ۲ الی ۳ جلسه در هفته باید با دستگاه الپتیتکال تمرین هوازی انجام دهید. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان خوبی برای پایه است، چرا که در این زمان استقامت عضلانی و توان هوازی به شدت به چالش کشیده می شود. این کار می تواند آمادگی که احتمالاً در فازهای دیگر تمرین (از جمله دوره خارج فصل که عضله سازی می کنید و حجم زیادی غذا خورده اید و برای کاهش چربی بدن تلاش اندکی انجام داده اید) از دست رفته را بازگرداند.

✅نقش تکمیلی

☑️با این توضیحات لازم است در پایان اشاره کنم که همیشه وزنه را بیشتر از هوازی انجام می دهم. تاثیر تکراری دویدن، خط حرکتی دوچرخه سواری، شنا کردن یا پارو زدن و ابداعات ناتمام از همین دسته و دامنه حرکتی می تواند باعث به وجود آمدن عدم تناسب عضلانی در بلندمدت شود و منجر به مشکلات مفصل شود، بنابراین بهتر است که تمرینات وزنه خود را با هوازی تکمیل کنید.


وزنه بهتر است یا هوازی؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : http://polop.ir/?p=38731

حتما ببینید

نکاتی مهم برای تحول در عضلات بازو

نکاتی مهم برای تحول در عضلات بازو

🔰نکاتی مهم برای تحول در عضلات بازو 🔰 1⃣ بر روی پشت بازوها تمرکزکنید 2⃣ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

4 × سه =