با حسادت فرزند بزرگتر چه کنیم؟

با حسادت فرزند بزرگتر چه کنیم؟

🔴 با حسادت فرزند بزرگتر چه کنیم؟

والدین می توانند با توجه به رده سنی کودک، فعالیتهای زیر را در جهت کاهش حس حسادت و افزایش احساس مسئولیت در فرزند بزرگتر انجام دهند:

🔘می توانید به كودك بزرگ خود مسئولیت بدهید. مسئولیت هایی كه مستقیماً مرتبط با فرزند كوچكترتان است. به عنوان مثال: به فرزند كوچكتان غذا بدهد و لباس های او را با نظارت خودتان عوض كند. این كار به او حس توانمندی و لیاقت می بخشد و مسئولیت پذیری او را نسبت به فرزند كوچكتر بیشتر می كند.

🔘به او یاد آوری كنید كه زمانی خود او هم نوزاد بوده و همین كارها را برای او هم انجام میدادید و هر نوزاد به این سن و سال به این كمكها و محبت ها نیاز دارد.

🔘عكس های دوران نوزادی و زمان تولدش را به او نشان دهید و توجه او را به محبت ها و هدایایی كه در آن زمان برای او هم انجام میدادید، جلب نمایید.

🔘فعالیت هایی را برای فرزند بزرگترتان در نظر بگیرید كه قادر به انجام دادن آن ها است و او را از فرزند دیگر مجزا میکند و بدین وسیله این پیام را به او بدهید كه دیگر بچه نیست و بزرگ شده است.

🔘او را در آغوش بگیرید و به او محبت كنید، با او بازی كنید، برایش كتاب داستان بخوانید و فعالیت هایی را انجام دهید كه مناسب سنش است.


با حسادت فرزند بزرگتر چه کنیم؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : https://polop.ir/?p=29952

حتما ببینید

وقتی میشود شاد باشی

وقتی میشود شاد باشی

#رشد_فردی وقتی میشود شاد باشی …😃😃 و دقایق عمرت را با آدم های خوب بگذرانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

هشت + 16 =