سه باور اشتباه در مورد حرکات کششی

سه باور اشتباه در مورد حرکات کششی

سه باور اشتباه در مورد حرکات کششی

اگر در روال تناسب اندامتان به سختی تلاش می‌کنید، نباید از یک برنامه‌ی کششی مناسب غافل شوید. کشش، اغلب در تمرینات بسیاری از افراد نادیده گرفته می‌شود، زیرا آنها تصور می‌کنند که نتیجه‌ی آن چندان قابل توجه نیست، و چون زمان، بسیار ارزشمند است، آنها ترجیح می‌دهند بجای کشش، وقت بیشتری را به انجام تمرینات کاردیو یا قدرتی اختصاص دهند.

اما هنگامیکه کشش بدرستی انجام شود، در واقع می‌تواند کارایی شما برای انجام تمرینات دیگر را بهبود ببخشد و در عین حال خطر آسیب دیدگی‌تان را نیز کاهش دهد. با در نظر گرفتن آنچه گفته شد، چندین باور اشتباه در مورد حرکات کششی وجود دارد. اجازه دهید برای حذف این باورها کمی وقت بگذاریم تا شما را در دامش گرفتار نکند.

باور شماره ۱: کشش، باید دردناک باشد

اولین باور اشتباه این است که انجام حرکات کششی باید دردناک باشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که قرار است با انجام حرکات کششی، درد زیادی را متحمل شوند. باید بدانید که بین درد و احساس ناراحتی، تفاوتی وجود دارد.

شما در هنگام انجام حرکات کششی، بعلت کشیده شدن عضلاتتان، کمی احساس ناراحتی می‌کنید، اما هر زمانی که احساس درد کردید، باید حرکت را متوقف کنید. حرکات کششی نباید هرگز کاملا دردناک باشند. اگر اینطور است، یا بیش از حد عضلاتتان را کشیده‌اید، و یا حرکت کششی را بدرستی انجام نمی‌دهید.

باور شماره ۲: حرکات کششی می‌توانند در هر زمانی انجام شوند

باور اشتباه دیگر این است که شما می‌توانید حرکات کششی را در هر زمانی انجام دهید. مردم معمولا فکر می‌کنند که می‌توانند در هر زمانی به سراغ حرکت کششی بروند: در هنگام تماشای تلویزیون، در صبح قبل از رفتن به محل کار، یا قبل از شروع جلسه‌ی تمرینشان. اما اینگونه نیست!

در واقع انجام حرکات کششی قبل از گرم کردن بدن، باعث آسیب دیدگی می‌شود! برای اینکه بطور کامل از حرکات کششی بهره ببرید، باید بدنتان گرم باشد. بنابراین حرکات کششی را به بعد از جلسه تمرینتان، یا بعد از یک گرم کردن سبک موکول کنید. هرگز یک عضله‌ی سرد را نکشید. اگر اینکار را انجام دهید، به احتمال زیاد، دردی که در باور شماره ۱ به آن اشاره شد را نیز احساس خواهید کرد.

باور شماره ۳: کشش برای عضلات سفت، عالی است

آخرین باور اشتباه این است که کشش، برای عضلات دردناک و سفت مناسب است. بیشترین زمانی که اکثر افراد شروع به کشش می‌کنند، زمانی است که بعد از یک تمرین سخت از خواب بیدار می‌شوند، و احساس می‌کنند که عضلاتشان سفت شده‌اند و به این علت، حرکات کششی انجام می‌دهند.

اما برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، شما باید همیشه تمام بخش‌های بدنتان را بکشید. اگر بطور منظم، حرکات کششی را برای تمام گروه‌های عضلانی در بدنتان انجام ندهید، دامنه‌ی حرکتی شما با بالا رفتن سنتان، کوتاه و کوتاه‌تر می‌شود. و هنگامیکه انعطاف پذیری‌تان را از دست دادید، برگشت به وضعیت قبل، بسیار دشوارتر از زمانی خواهد بود که می‌توانستید آن را حفظ کنید.

با انجام منظم حرکات کششی، صرفنظر از اینکه عضلاتتان سفت هستند یا نه، بهتر می‌توانید انعطاف پذیری‌تان را در دراز مدت حفظ کنید. این مساله به نوبه‌ی خود می‌تواند به شما کمک کند برای سال‌های بسیاری که پیش رو دارید، فعال بمانید.

بسیار خب. شما نباید به خودتان اجازه دهید که این باورهای اشتباه در مورد کشش را باور کنید. کشش، یک جزء ضروری از هر برنامه‌ی تمرینی است، اما باید بدرستی انجام شود.


سه باور اشتباه در مورد حرکات کششی
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : https://polop.ir/?p=33372

حتما ببینید

گرم کردن مناسب شامل دو بخش می‌باشد:

گرم کردن مناسب شامل دو بخش می‌باشد:

❇️گرم کردن مناسب شامل دو بخش می‌باشد: ✅ گرم کردن تدریجی‌ با فعالیت‌های هوازی: ✅ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

پنج × دو =