آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟

آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟

🔴آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟🔴

بسیارند خانم‌هایی که در دوران قاعدگی ورزش‌های روزانه خود را متوقف و گمان می‌کنند ورزش در این دوره کار درستی نیست اما در اینجا می‌خواهیم به صحت این موضوع بپردازیم.
.
انجام هر نوع ورزشی مجاز است!
انجام ورزش در این دوره به حالت بدنی هر فرد بستگی دارد.

اگر شما جزو‌ آن دسته از خانم‌هایی هستید که دچار دل‌درد و کمردرد شدید می‌شوند، می‌توانید ورزش‌های سبکی همچون پیاده‌روی یا یوگا را انتخاب کنید
اما اگر حال مساعدی دارید، انجام هیچ ورزشی دراین دوران ممنوع نیست. می‌توانید به تمرینات ژیمناستیک، بسکتبال یا والیبال خود ادامه دهید.
خون‌ریزی شدید می‌شود!

حتما شما همه متوجه این موضوع شده‌اید که حرکت بیشتر، خون‌ریزی را هم افزایش می‌دهد. در واقع ورزش سبب خون‌ریزی بسیار شدید و بعد از آن خستگی و بی‌هوشی و کم‌خونی نمی‌شود. میزان خونی که شما هر ماه از دست می‌دهید به یک میزان است و تنها وقتی حرکت و جنبش بدنی شما بیشتر می‌شود به دلیل آنکه ضربان قلب و جریان خون تندتر می‌شود، احساس می‌کنید خون‌ریزی شما نیز شدت پیدا کرده است، در حالی که میزان خون از دست رفته یکسان است. پس نگران نباشید و با آسودگی به ورزش خود ادامه دهید.
ورزش شدید سیکل ماهیانه را مختل می‌کند انجام ورز‌ش‌های شدید می‌تواند بر سیکل‌ ماهانه تاثیر بگذارد. در واقع میزان ترشح هورمون استروژن رابطه مستقیمی با میزان بافت چربی در بدن دارد. وقتی ما کالری زیادی می‌سوزانیم، میزان ترشح استروژن کاهش چشمگیری یافته و در نتیجه ترتیب عادات به هم می‌ریزد و حتی گاهی به طور کل قطع می‌شود.

البته فقط ورزش مسبب بروز اختلال در قاعدگی نیست.
استرس و رژیم غذایی خیلی سخت هم می‌تواند همین آثار را بر سیکل ماهانه داشته باشد.

🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴


آیا ورزش کردن در دوران قاعدگی درست است؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : https://polop.ir/?p=33421

حتما ببینید

نکاتی برای آب کردن شکم , افراد لاغر اندامی که شکم دارند

نکاتی برای آب کردن شکم , افراد لاغر اندامی که شکم دارند

🚨نکاتی برای آب کردن شکم , افراد لاغر اندامی که شکم دارند   1⃣ انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دو + 18 =