چرا با وجود تمرین، عضله سازی اتفاق نمی افتد؟

چرا با وجود تمرین، عضله سازی اتفاق نمی افتد؟

🔶 چرا با وجود تمرین، عضله سازی اتفاق نمی افتد؟

🔹 با اینکه برای عضله‌سازی کار با وزنه‌های سنگین بسیار مهم است، ولی عده‌ای ساعت‌ها از وقت‌شان را صرف تمرین می‌کنند و تلاش‌شان برای عضله‌سازی نتیجه‌ای به‌دنبال ندارد. ممکن است عضله‌سازی به چندین دلیل اتفاق نیفتد. در ادامه به شما می‌گوییم چرا با اینکه ورزش می‌کنید، عضله‌سازی اتفاق نمی‌افتد.

1️⃣ انجام بیش‌ازحد تمرینات هوازی

✅اگر تمرینات هوازی محور اصلی تمرینات‌تان قرار بگیرند، می‌توانند روند عضله‌سازی‌تان را با مشکل روبه‌رو کنند. ممکن است تمرینات هوازی بدن‌تان را در معرض کمبود انرژی قرار بدهد که این امر مانعی برای ساخت توده‌ی عضلات خواهد بود.

2️⃣ تمرین با وزنه‌های نامناسب

✅ وزنه باید به‌اندازه‌ای سنگین باشد تا بتواند پارگی‌های ریزی به‌نام میکروتیر (micro-tears) در عضلات ایجاد کند. سپس بدن برای ایجاد سازگاری با نیروی واردشده، تلاش می‌کند عضلات قوی‌تری بسازد. درنتیجه‌ عضلات با ترمیم خود قوی‌تر می‌شوند.

3️⃣ مصرف ناکافی پروتئین

✅حتی اگر تمرین‌ها را به‌درستی انجام بدهید،‌ تا زمانی‌ که به‌اندازه‌ی کافی پروتئین مصرف نکنید، تمرینات‌تان فایده‌ای نخواهند داشت. پروتئین به منزله‌ی سوخت برای عضلات است. در حقیقت ضعف و درد عضلات نشانه‌ای از کمبود پروتئین موجود در رژیم غذایی‌ است.

4️⃣ دریافت نکردن کالری به‌اندازه‌ی کافی

✅برای عضله‌سازی نباید تمام تمرکز خود را روی پروتئین مصرفی‌تان معطوف کنید. برای افزایش عضلات باید میزان کالری دریافتی‌تان را نیز افزایش بدهید. بدن‌ برای بازیابی و رشد عضلات به کالری و درشت‌مغذی‌ها نیاز دارد. کربوهیدرات‌، لیپیدها و پروتئین‌، درشت‌مغذی‌ها را تشکیل می‌دهند.

5️⃣خواب ناکافی

✅برای افزایش حجم عضلات، خواب کافی ضروری است. وقتی تمرین می‌کنید، بر روی عضلات‌‌تان تعداد زیادی شکاف‌ در سطح مولکولی ایجاد و با خوابیدن این شکاف‌ها ترمیم می‌شوند. بنابراین خواب کافی برای تقویت و افزایش حجم عضلات ضروری است.

در طول خواب بدن وارد وضعیت آنابولیک شدیدتری می‌شود. این وضعیت به رشد و ترمیم بافت‌های بدن از جمله بافت عضلانی کمک می‌کند. در طول خواب، سوخت‌وساز پروتئین با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد.

6️⃣ استرس زیاد

✅استرس زیاد تأثیرات مخربی بر تلاش، تمرینات و در کل سلامتی‌تان می‌گذارد. تمرینات خود نوعی از استرس و تنش بر بدن وارد می‌کند. استرس‌های روانی بر توانایی بدن‌تان در پاسخ به استرس‌های فیزیکی ناشی از ورزش تأثیر می‌گذارد.

در واقع استرس زیاد در زندگی می‌تواند سرعت بازیابی عضلات را پس از تمرینات کاهش بدهد. همچنین افزایش سطح کورتیزول و هورمون‌های استرس، با کاهش ساخت پروتئین در ارتباط است. ساخت مناسب پروتئین برای ترمیم بافت‌های عضلانی پس از تمرین ضروری است.

7️⃣ برنامه‌ی تمرینی نامنظم و ضعیف

✅اگر در برنامه‌ی تمرینات‌ خود ثبات‌قدم نداشته باشید و برنامه‌ی خوبی را دنبال نکنید، نمی‌توانید آن‌گونه که می‌خواهید عضله‌سازی کنید.

برای اینکه جلسات تمرینی‌تان نتایج مثبتی به‌همراه داشته باشند،‌ باید یک برنامه‌ی خوب داشته باشید. تنها گشتن در اینترنت و خواندن مجلات کافی نیست. باید وضعیت بدنی، ژنتیک، رژیم غذایی‌، سطح تناسب اندام‌ و میزان جدیت‌تان در برنامه ریزی و پیگیری تمرینات را مدنظر قرار بدهید.

به‌همین دلیل باید همیشه با یک متخصص درمورد برنامه‌ریزی تمرینات‌تان مشورت کنید. یک برنامه‌ی متوازن موجب رشد تمام عضلات بدن‌تان می‌شود


چرا با وجود تمرین، عضله سازی اتفاق نمی افتد؟
نویسنده :
لینک کوتاه این مطلب : https://polop.ir/?p=37878

حتما ببینید

برای پیشرفت در بدنسازی

برای پیشرفت در بدنسازی

❇️ برای پیشرفت در بدنسازی 1⃣ غذاهای ناسالم دخانیات مشروبات الکلی تعطیل 2⃣ وعده های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

هشت + 7 =